Bölmeli Kızlık Zarı

Bölmeli kızlık zarı yapısına sahip olan kişilerin esneklik sebebi ile ilk gecelerinde kanama meydana gelmemesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Kızlık zarının hali hazırda delik bir yapısının olduğunu unutmamak gerekir. Bazı kadınlarda bu zarın orta kısmında tek bir delik varken bazı kadınlarda da zarın üzerinde birkaç farklı delik kendini göstermektedir. Kızlık zarının delinmesi kavramı bu nedenle yanlış kullanılmaktadır. Kızlık zarının tam olarak vajina girişini kapatması ve herhangi bir deliğin olmaması sağlıklı bir durum değildir. adet kanamasının bu tür durumlarda dışarı yönelmesi mümkün olmamaktadır.

Kızlık Zarı Evde Muayene Edilebilir Mi?

Bölmeli kızlık zarı veya bozulmuş kızlık zarının evde muayene edilmesine de olanak verilmektedir. Fakat kişilerin her zaman kızlık zarının ne durumda olduğu esnek olup olmadığı gibi bilgileri anlaması mümkün olmamaktadır. Hatta kişilerin kızlık zarı muayenesi yaparken vajinal yapılarının zarar görmesi söz konusu olabilmektedir.

Bu konuda alanın uzmanı olan doktorlardan yardım alarak kızlık zarının muayene edilmesi söz konusu olabilmektedir. Adli muayene kavramı da mevcuttur. Kişilerin bir kaçırma süreci sonrasında tecavüze uğrayıp uğramadığının anlaşılması için adli incelemeler de yapılabilmektedir. Bu tür muayenelerin kadınların psikolojileri üzerinde yıkıcı bir etkisi olduğunun da yarıca dikle getirilmesi gerekir.

Kızlık Zarı İyileşir Mi?

Kızlık zarının cinsel ilişkiye girilmesinin sonrasında kendini yenilemesi, iyileşmesi ve yeniden kanama olması mümkün değildir. Bu tür adımlar ancak doktor müdahalesi ile mümkün kılınır.

Kızlık Zarı Dikilebilir Mi?

Bölmeli kızlık zarı sahibi olan kadınların ilk cinsel ilişkileri sonrasında kanama meydana geldiyse ve daha sonrasındaki bir ilişkide yeniden kanama meydana gelmesi için kızlık zarının dikilmesi gerekmektedir. Kızlık zarının dikilmesi için kişilerin jinekologlardan yardım alması gerekir.

  • Kızlık zarının cinsel ilişkide kanamaya tabi olması iiçin bir dikiş ile tutturulması söz konusu olmaktadır.
  • Bu şekilde daha öncesinde cinsel ilişki yaşamanız durumunda dahi sonraki ilişkinizde kanama meydana gelecektir.

Jinekologların almış oldukları uzmanlık dereceleri ile aynı zamanda vajinal görünümün düzeltilmesi konusunda da hizmet verebildiği fark edilmemektedir. Vajina yapısının görünümünden memnun olmayan kişiler için verimli bir alternatif olacaktır.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

  Hymen muayenesi olarak da bilinen kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının bozulup bozulmadığı ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir