Bozuk Kızlık Zarı Belirtileri

Bozuk kızlık zarı belirtileri incelemeye alındığı zaman özellikle şekilsel manada bir farklılık göze çarpmaktadır. Kızlık zarının yırtılmasının öncesinde vajinanın girişinin bir iki santim iç kısmında halka şeklinde ek bir doku göze çarpar. Bu ek dokunun kadınların kendi kendilerine yaptıkları muayenelerde net şekilde görülmesi her zaman mümkün değildir. Kızlık zarının cinsel ilişki öncesi ve sonrası durumu incelendiği zaman görünümde büyük farklılık olduğu fark edilmektedir. Tabi ki bu durum direkt olarak vulvanın dış yapısında meydana gelmez.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Bozuk kızlık zarı belirtileri analiz edildiği zaman sadece cinsel ilişki sonrasında değil aynı zamanda vajinaya gelen sert bir darbe sonrasında da bu tür sorunların meydana gelebildiği görülmektedir. Kızlık zarının bozulması tabiri ise çok doğru kullanılmamaktadır. Kızlık zarı hali hazırda delikli bir yapıya sahiptir. Kızlık zarının tamamen vajina girişini kapatması durumunda kadınların adet kanamasının meydana gelmesi engellenmekte ve hatta kişilerin bu nedenle zehirlenme vakalarına maruz kalması da olasılıklar arasında yer alır.

Bozuk Kızlık Zarı Dikilebilir mi?

Bozuk kızlık zarı belirtileri fark edildiği zaman durumun doktor kontrolü ile düzeltilmesi söz konusudur.

  • Kızlık zarının deforme olması durumunda kişilerin evlilik öncesinde güven sorunu meydana gelmemesi için kızlık zarını diktirme operasyonundan faydalandıkları görülüyor.
  • Kızlık zarının diktirilmesi zarın eski haline gelmesi manasında değildir. Zarın sadece cinsel ilişki sırasında kanayacak şekilde küçük bir dikiş ile tutturulması manasına gelir.

Bu konuda yardım alacağınız ekibin alanının uzmanı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bozuk kızlık zarının dikilmesinin sonrasında 1 2 gün içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi gerekir. Bu şekilde daha öncesinde hiçbir cinsel beraberlik meydana gelmemiş gibi kanama oluşacaktır.

Kızlık Zarı Operasyonu Acılı Mıdır?

Kızlık zarı operasyonu acılı değildir. Kişilerin bu aşamada bir istirahata gerek duymadan en kısa süre içerisinde kızlık zarı operasyonunu tamamlaması mümkün kılınmaktadır. Kızlık zarı operasyonunun üstesinden gelmeleri için gerekli görülürse lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Bu aşamada hem ekip hem de doktor konusunda alanın uzmanları ile iş birliği yapmanız gerekmektedir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

  Hymen muayenesi olarak da bilinen kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının bozulup bozulmadığı ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir