Cerrahi Kızlık Zarı Dikimi

Cerrahi kızlık zarı dikimi sayesinde kişilerin daha öncesinde cinsel ilişki yaşamış olmalarına rağmen bir sonraki cinsel ilişkilerinde kanama meydana gelmesi mümkün kılınabilmektedir. Kadınlar üzerinde oluşmuş olan toplumsal baskının en temel örnekleri arasındadır. Tıbbın gelişmesi ile beraber kadınları bu baskıdan kurtaracak olan dikim işlemleri yapılabilmektedir. Kadınların kısa bir süre içerisinde dikim aşamasını tamamlatarak evliliklerinde güven sorunu olmadan devam etmeleri mümkün kılınır.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Cerrahi kızlık zarı dikimi aşamasında kızlık zarının cinsel ilişkiden önceki haline dönmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Kişilerin kızlık zarı dikiminde tabii olacakları işlem zar olan kısma ufak bir dikiş atılmasıdır. Cinsel ilişki ile beraber bu dikiş açılacak ve yan bağ dokularında kanama olacaktır. bu şekilde karşı tarafta kızlık zarının yırtılması sebebi ile kanama olduğu algısı oluşacaktır.

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Kızlık zarının yırtılması tabiri halk arasında oldukça yaygın olsa da kızlık zarının hali hazırda delikli bir yapısının olduğu unutulmamalıdır.

  • Kızlık zarı hali hazırda delikli bir yapıya sahiptir. Bazı kadınlarda szar üzerinde sadece 1 delik varken bazı kadınlarda da zar bölmelidir ve birkaç delik vardır.
  • Bu nedenle her ilk cinsel ilişkide kanama meydana gelmeyeceğinin bilinmesi gerekir. Öncesinde cinsel ilişki yaşayan kişilerin, doktorlardan yardım alarak bu sorunu çözme hakları da vardır.

Bu aşamada kızlık zarının dikim süreci içerisinde sorun yaşanmadan ya da acı duymadan gerekli adımlar atılacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Tıbbi Kayda Geçer Mi?

Cerrahi kızlık zarı dikimi tıbbi kayda işlem adı ile beraber geçmeyecektir. Bu nedenle güvenle kızlık zarı dikimi konusunda doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tam bir gizlilik içerisinde yapılması da ayrıca dikkat çeken hususlar arasında yer almaktadır. Kızlık zarı dikimi ile alakalı olarak memnun kalmadığınız hususlar olursa ya da zarın dikiminden sonra vajinal yapınızda ağrı anormallik hissederseniz anında doktorunuza başvurmalısınız. Bu tür operasyonlarda bir sorun meydana gelmemesi için kesinlikle gerekli olan önlemlerin alanın uzmanı tarafından alınması gerekir. daha ucuz olması sebebi ile yetkin olmayan kliniklerde yapılan işlemler, sağlığınızı riske atabilmektedir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kızlık zarı Nasıl Yapıdadır?

Vücudun bu küçük kısmı olan kızlık zarı hakkında çok fazla sorunuz olabilir. Bugün, kızlık zarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir