Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Erken gebelik testi ne zaman yapılır; regl döneminizin 1 haftalık gecikme sürecinde test uygulayabilirsiniz. Satışa çıkarılan testlerin bir kısmı yüksek hassasiyete sahipken bir kısmının ancak regl döneminin gecikmesinin 2 hafta sonrasına kadar uzandığında net bilgi verebildiği görülmektedir. Kişilerin testleri temin adımında da çok dikkatli olması gerekmektedir. İnternet üzerinden satın alındığı zaman daha uygun fiyatlı olması gerekçesi ile internetten satın alınan testlerde bazı yanılma paylarının da söz konusu olabileceği unutulmamalıdır.

Gebelik Dönemi Nasıl Anlaşılır?

Erken gebelik testi ne zaman yapılır; gebelik testi incelemeye alındığı zaman idrarda bulunan değerler üzerindeki değişim üzerine kurulu olduğu fark edilmektedir. Gebelik dönemi sadece yapılan testler üzerinden değil aynı zamanda kişilerin vücudunda meydana gelen değişimler üzerinden de anlaşılabilir. Gebelik belirtileri kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Bazı kadınlarda göğüslerde hassasiyet meydana gelebilirken bazılarında kokulara karşı hassasiyet oluşabilmektedir. Kişilerin en net gösterdikleri belirti ise mide bulantısıdır. Bu belirtiler bazı kişilerde net şekilde ortaya çıkarken bazılarında çok geç dönemlere kadar kalabilmektedir.

Gebelik Döneminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gebelik süreci içerisinde kişilerin dikkat etmeleri gereken hususlar;

  • Gebelik sürecinde doktorunuzun size tavsiye etmiş olduğu tüm ek vitaminleri almanız gerekmektedir.
  • Kan değerlerinizde bir düşüklük meydana gelmesi bebeğin gelişimi üzerinde olumsuz etki gösterebilmektedir.
  • Gebelik sürecinde ağır kaldırmamak ve darbelerden de uzak durmak gerekir. Fizyolojik yapınız değiştiği için normal koşullardan daha hassas davranmanız gerekir.

Bu detayların yanı sıra haftalık kontrollerinizi de yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir. Bu şekilde bir aksaklık varsa anında tespit edilmesi sağlanır.

Gebelik Kaçıncı Haftaya Kadar Sonlandırılabilir?

Erken gebelik testi ne zaman yapılır; gebeliğin tespit edilmesinin sonrasında hamileliğin 10. Haftasına kadar gerekli olan kürtaj adımları atılabilmektedir. Eğer bebeğin sahip olduğu genetik bir rahatsızlıktan dolayı aldırma işlemi tamamlanacak ise 10 haftalık bu sürenin daha da ileriye çekilmesi mümkün kılınmıştır. Hem doğum süreci hem de kürtaj süreci gibi aşamalarda kesinlikle konunun uzmanlarından destek almanız gerekmektedir. Doktorunuzun alanında yetkin olan bir kadroya sahip olması da çok önemlidir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelik Testi Yanıltır Mı

Gebelik testi eğer kan testi şeklinde yapılıyor ise bu kesinlikle sizi yanıltmayacaktır. Fakat diğer idrar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir