Esnek Kızlık Zar Yapısı

Kızlık zarı hayatının ilk cinsel ilişki sırasında bozulur. Çünkü her zaman, bir kadının bekaret sembolü olarak kabul edilmiştir. Fakat esnek kızlık zarı olması durumunda bu durumda herhangi bir kanama ile karşılaşılamaz.  Kızlık zarı, aslında vajinanın dış ağzını kısmen kaplayan ve genellikle penis penetrasyonu sırasında, herkeste farklı esnek yapıda olan bir mukoza zarıdır, bu nedenle belirtildiği gibi birçok kültür saflığın sembolünü yaptılar. Bununla birlikte, bütünlüğü, kadın bekaretinin tamamen güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilemez, çünkü kızlık zarı, örneğin bisikletten düşme veya iç emicilerin basit kullanımı gibi cinsel ilişkiden başka birçok nedenden dolayı kolayca bozulabilir.

Bununla birlikte, şüphesiz, ilk cinsel ilişkiden sonra, kendilerini yırtmak için hedeflenen menfezler , hacim ve şekil bakımından değişken olan ve vajinal menfez etrafında düzenlenmiş, hymenal lobüller olarak adlandırılan belirli sayıda flebe neden olur. Ancak kızlık zarın o kadar elastik olduğu, penetrasyondan etkilenmeyeceği de olabilir; Kısacası kızlık zarının bozulmasıyla ilgili her şey çok özneldir. İlk doğumdan sonra, fetusun başının geçişi ile, başka bir açıklık vardır ve lobüllerin çoğu nekroza maruz kalırken, kızlık zarının kalan kısımları vajinanın konturunda bazı yaralı oluşumlar üretir, az ya da çok pedunculate, bunlar hymen carnucules olarak adlandırılır. Birçok kadın bu nedenle, özel kısımlarını incelerken, vajinadan çıkan gerçek et kanatlarını fark edebilir, bazı durumlarda tam açılmasını önler.

Bu nedenle kızlık zarı karnülleri, genellikle ağrı ve rahatsızlığa neden olabilen veya bir rahim polipiyle karıştırılabilen kızlık zarının sadece bir kalıntısıdır. Bazen kızlık zarı karnülazlar tahrişe veya iltihaplanmaya neden olabilir , ancak nasıl davranacağınızı anlamak için, Güvenilir jinekolog, takip etmek için doğru strateji hakkında tavsiyelerde bulunacak.

Kızlık zarının mevcudiyeti ile ilgili klinik semptomlar esas olarak uzunluklarına bağlıdır. Carnucoles oldukça uzunsa, aslında cinsel ilişki sırasında tahriş edilebilir, ancak her gün temizlediğinizde de tahriş olabilir. Bununla birlikte, adil olmak gerekirse, bunların biraz nadir veya seyrek koşullar olduğu belirtilmelidir. Daha ziyade, kızlık zarı eti psikolojik sorunlara neden olabilir ve kendi samimiyetini bile sakin bir şekilde yaşamasını engelleyerek kadının benlik saygısına zarar verebilir. Üstesinden gelinemeyecek kadar büyük bir estetik problemi temsil ediyorsa, müdahale ile giderilmesi talep edilebilir.

Hakkında admin

Tekrar Deneyin

Kızlık Zar Yapısı

Kızlık zarı yapısı  mukoz membran kısmen vajina dış delik kapsayan, daha fazla veya daha az esnektir. Bu septum genellikle ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir