Esnek Kızlık Zarı Belirtileri

Esnek kızlık zarı belirtileri konusunda net bir bilgi vermek mümkün olmayacaktır. Bunun en net kanıtı ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmamasıdır. İlk cinsel ilişkide her kadında kanama meydana geleceğini iddia etmek yanlış bir tutumdur. Kızlık zarının esnek olması durumunda bu tür kanamaların mümkün olmayacağını da ayrıca eklemek gerekmektedir. Kızlık zarının daha öncesinde bir cinsel ilişki yaşamammış olmanıza rağmen ilk cinsel ilişkide kanama olmaması oldukça doğal bir durumdur.

Kızlık Zarı Neden Esnek Olur?

Esnek kızlık zarı belirtileri konusunda inceleme yapılırken kadınların bu konuda kendi muayeneleri ile bir bilgi alabilmelerinin mümkün olmadığı bir kere daha fark edilmemektedir. Kızlık zarının vajina girişini tam olarak kapatmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Vajina girişinin tam olarak kapalı olması durumunda adet kanamasının dışarı atılması mümkün olmayacaktır. Kızlık zarının farklı versiyonları bulunmaktadır. Bunların en sık karşılaşılanı kızlık zarının orta kısmında büyük bir delik olmasıdır. Bir diğer versiyon da kızlık zarında farklı alanlarda küçük delikler olmasıdır. Bu tür kızlık zarları bölmeli olarak da tabir edilmektedir.

Kızlık Zarı Dikilir Mi?

Esnek kızlık zarı belirtileri veya kızlık zarının delinmiş olup olmadığı kon usunda jinekologunuzdan yardım alabilirsiniz. Kızlık zarının dikilmesi mümkündür. Bu dikilme işlemi uygulandığı zaman kızlık zarının eski haline dönmesi gibi bir durum algılanmamalıdır. Dikim işlemindeki asıl amaç cinsel ilişki yaşandığı zaman kanamanın meydana gelmesidir. Kızlık zarını cinsel ilişkiye gireceğiniz günün bir iki gün öncesinde diktirilmesi gerekmektedir. Kızlık zarının diktirilmesi sonrasında cinsel ilişkide karşı tarafın kanama nedeni ile sizin ilk cinsel ilişkiniz olduğunu sanması mümkündür.

Kızlık Zarı Kaza Sonu Yırtılabilir Mi?

Kızlık zarının yırtılması çok kolay bir durum değildir. kızlık zar dokusunun kaza sonucu yırtılması da mümkündür.

  • Kızlık zarının yaşanan kazalarda ya da istemeden yırtılması da mümkündür.
  • Özellikle bisiklet kullanırken kazaların sıklıkla meydana geldiği görülmektedir.

Bu tür adımların kadınlar üzerindeki sosyal baskıyı yansıttığı da ayrıca belirtilmelidir. Tıbbın ilerlemesi ile beraber kızlık zarı sorununun olabildiğince kısa bir sürede çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelik Testi Yanıltır Mı

Gebelik testi eğer kan testi şeklinde yapılıyor ise bu kesinlikle sizi yanıltmayacaktır. Fakat diğer idrar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir