Ev Tipi Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Ev tipi gebelik testi nasıl yapılır; hamilelik testlerini eczanelerden temin ederek kolaylıkla gebe olup olmadığınızı öğrenme fırsatınız olacaktır. Kişilerin bu aşamada bir sorun yaşamamaları için özel bir sistem geliştirilmiştir. Hem erken gebelik testleri hem de klasik gebelik testleri üzerinden seçim yapılmasına olanak sunulmaktadır. Gebelik testlerinde Early olarak da adlandırılan alternatiflerde gebeliğin henüz ilk haftaları ile alakalı dahi bilgi sahibi olmanıza olanak verilmektedir. Bu testlerde yanılma payının olabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Yanınızda iki test bulundurarak en azından testin tutarlı sonuç verip vermediğini anlamlandırabilirsiniz.

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Ev tipi gebelik testi nasıl yapılır; eczanelerden temi ettiğiniz testi yapmak için idrarınıza çubuğu batırmanız gerekir.

  • Gebelik testini yapabilmek için kişilerin bir kabın içerisine idrarı toplaması istenir. Daha sonrasında bu idrarın içerisine çubuğu batırmanız talep edilir.
  • Bu şekilde birkaç dakika içerisinde idrarın içerisindeki değerlere ve hamileliği yansıtıp yansıtmamasına göre fikir sahibi olma fırsatını elde edeceksiniz.

Bu tip gebelik testlerinde pozitif sonuç almanızın sonrasında dilerseniz doktorunuza giderek kan tahlili de yaptırabilirsiniz. Gebelik ile alakalı net ve doğru bir karar vermek işçin kan tahliline muhakkak bakılması gerekir.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik belirtileri arasında en sık duyulan hususların başında bulantı gelir. Fakat bulantının her kişide bulunan bir alternatif olmadığını da eklemek gerekmektedir. Göğüslerde hassasiyet de sıklıkla meydana gelebilmektedir. Bu aşamada en net işaret adet döngüsü üzerinden elde edilebilmektedir. Adetin gecikmesi aklınızda hamile olabileceğiniz sorusunun oluşmasını sağlamalıdır.

Kürtaj Kaç Haftaya Kadar Yapılır?

Ev tipi gebelik testi nasıl yapılır; gebelik testinde pozitif sonuç aldıysanız fakat bebeği doğurmak istemiyorsanız kürtaj olanağı bulunmaktadır. Kürtajın yasal süresi 10 hafta olarak belirlenmiştir. Kişilerin 10 hafta içerisinde bebeği aldırmak için başvuruda bulunması gerekir. eğer bebekte bulunan genetik bir hastalık sebebi ile bebeğin aldırılmasına karar veriliyor ise bu yasal sürenin 10 günden çok daha uzun bir süreye tabi olacağını da eklemek gerekir. Kürtaj işlemi yaptıracağınız doktorun konusunda uzman olmasına ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelik Testi Yanıltır Mı

Gebelik testi eğer kan testi şeklinde yapılıyor ise bu kesinlikle sizi yanıltmayacaktır. Fakat diğer idrar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir