Evde hamilelik testinin güvenilirliği

Evde hamilelik testleri kesinlikle güvenilirdir, yaklaşık%98-99. Açıkçası, güvenilirlik de doğru uygulamaya çok bağlıdır.  Bu yüzden birini kullanmaya karar verirseniz her zaman üreticinin talimatlarına uymalısınız.

Yanlış sonuçlarda testin negatif olduğu, ancak kadının hamile olduğu anlamına gelir. Yanlış negatifin bazı nedenleri şunlardır:

Hamilelikte çok erken yapılan ve bu nedenle HCG seviyeleri tespit edilemeyecek kadar düşük olan bir kusurlu veya süresi dolmuş Hamilelik testi yanlış sonuç verebilir.

Her durumda, hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, tavsiye birkaç gün beklemek ve testi tekrarlamaktır. Yine negatifse ve menstruasyon gelmezse, tavsiye jinekoloğa danışmaktır.

Ektopik hamilelik durumunda bile, hamilelik testlerinin güvenilir olduğunu ve olumlu bir sonuç vereceğini hatırlayın. Aslında, bu durumlarda hamilelik uterus dışında gerçekleşse bile, hala biraz daha az hızlı bir büyümeye (normalde 48 saatte iki kez) sahip normal bir beta-HCG üretimi vardır.

Öte yandan, yanlış pozitif vakalar çok nadirdir. Test pozitif olduğunda, ancak kadın hamile olmadığında yanlış pozitif söz konusudur. Özellikle kısırlık için kullanılanlar olmak üzere belirli ilaçları almaktan kaynaklanır. Doğumdan veya düşükten sonra HCG hormonu hala kanda bulunur. spontan kürtaj durumunda aslında bir hamilelik var ama sona erdirildi. Yumurtalıklarda bir kistin varlığı sonucu bozabilir. Bu nedenle, olumlu bir sonuç olsa bile, daha fazla hamilelik testi yapmak her zaman daha sağlıklı sonuçlar vereceklerdir.

 

Hakkında admin

Tekrar Deneyin

hamilelik testi

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz idrar testini uygulamak oldukça basit. Bu teste sahip olduktan sonra her ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir