Hamilelik Test Çeşitleri

Pek çok şekilde gebeliğinizi öğrenebileceğiniz testlerin bulunması nedeniyle artık doktora gidip kan testi vermenizden önce daha kolay ve emin sonuçlar çıkacağından dolayı kendinizi bu duruma da yavaş yavaş alıştırabilirsiniz. Tüm bunlardan önce almış olduğunuz Hamilelik Testlerinin son kullanma tarihine ya da kutunun hasarlı olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer bunlardan biri mevcut ise yapmış olduğunuz o testlerde sapma söz konusu olabilir. Bundan dolayı aynı anda tek bir test değil 2 ya da 3 test yapmalısınız. Çıkan sonuçların çoğunluğuna göre hareket etmelisiniz. Fakat bu testlerin hepsini bozuk olduğunu varsayarsak ve siz bu durumdan da şüpheleniyorsanız sizin kan testi yaptırmanız ve gelen sonuca göre de hareket etmeniz gerekmektedir. Hamilelik Test Çeşitleri oldukça fazla miktarda. Bazılarını evde bile yaparak bu sonucu öğrenebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu testler topluluk onaylı olduğu için sizde herhangi bir olumsuzluk çıktığında bunun hepsini o teste bağlamamak gerekir. Eğer bunlardan da şüphe ettiyseniz sizin doktora giderek kan testi vermeniz ve o sonuçları da göz önüne alarak değerlendirme yapmanız gerekmektedir. Peki Gebelik Testi Çeşitleri nelerdir?

  • Eğer doktora gitmeden önce bir fikir sahibi olmak istiyorsanız sizin yapacak olduğunuz testlerden biri Karbonat Testi olacaktır. Yapımı ve bu malzemeleri elde etmeniz oldukça basit ve ucuzudur. Bundan dolayı hemen hemen herkes bu testi yapmaktadır. Genellikle %70 ya da %85 dolaylarında doğru sonuçlar vermektedir. Uygulanması ise oldukça basit.
  • 2 kaşık karbonatı bir kaseye ekleyin ve idrarınızı da bir kaseye doldurun. Karbonat dolu olan kasenin içine bir miktar yani 2 yemek kaşığı kadar koymuş olduğunuz idrar ile karbonat köpüklenmeye başlarsa hamile olduğunuzu belirtir. Eğer hiçbir belirti yoksa maalesef ki negatif yöndedir.

Bir diğer test olan ve eczaneden temin edilen Hamilelik Testini uygulamak da oldukça basit olacaktır.

  • Almış olduğunuz bu testteki idrar bölmesine idrarınızı yapmanız gerek. Testlerde belirtilen süre zarfı kadar beklemeniz gerekmekte ve o testin dışında yazan kullanım talimatlarını da yerine getirmeniz dahilinde size doğru cevabı verecektır.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; gebelik testini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu aşamada bazı kişilerin daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir