Hamilelik Testi Ne Zaman Yapabilirim?

Hamilelik testi ne zaman yapabilirim; adet gecikmesinin sonrasında yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde gerekli olan test yapma adımlarını tamamlayabilirsiniz. test aşamasında erken hassasiyete sahip olan testleri kullanabileceğinizi gibi klasik gebelik testlerini de kullanmanıza olanak verilmektedir. Kişilerin gebelik testlerini adet gecikmesine yakın bir sürede yapması durumunda erken dönem tespit hassasiyetine sahip olan alternatiflerden yana tercihini kullanması daha mantıklı olacaktır.

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik testi ne zaman yapabilirim; regl döneminizin yaklaşık olarak 1 hafta kadar gecikmesinin sonrasında hamilelik testi uygulamanıza olanak verilmektedir. İdrarınızı bir kabın içerisine almanızın hemen sonrasında çubuğu idrara batırmanız gerekmektedir. Bu şekilde idrarınızda yer alan etkin maddelerin değerleri üzerinden hamile olup olmadığınızın tespit edilmesi mümkün kılınabilmektedir.

Hamilelik testi yapma aşamasında kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da kullanılan testin güvenilir olmasıdır. Fiyatı daha uygun olsun diye internetten test satın alan kişilerin bu aşamada yanıltıcı sonuçlara sevk edilebileceğini de ayrıca eklemek gerekir.

Kesin Sonuç Nasıl Anlaşılır?

Hamilelik testi ne zaman yapabilirim; evde yapılan hamilelik testlerinde her zaman bir yanılma payının olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir.

  • Hamile olup olmadığınıza dair en net bilgileri almak isteyen kişilerin kesinlikle kan tahlillerine bir göz atması gerekmektedir.
  • Kan tahlillerinde yer alan Beta HCG değeri sayesinde kişilerin hamile olup olmadıkları ile alakalı net bir fikir sahibi olma fırsatı doğacaktır.

Yanılma payı olmadan test sonucunun alınması için bu yöntemlere bir göz atabilirsiniz. Hamilelik sürecinde belirtilerin ortaya çıkması 2-3 haftaya kadar uzayabilir. Hamilelik belirtileri kişisel olarak değişim de gösterebilmektedir.

Kürtaj Kaçıncı Haftaya Kadar Yapılabilir?

Kürtajı kişilerin 10 haftaya kadar yaptırmasına olanak verilmektedir. Verilen bu süre yasal aralık olarak da nitelendirilmektedir. Eğer bebeğin sahip olduğu bir sağlık problemi sebebi ile kişilerin kürtaj yaptırması söz konusu ise bu yasal sürenin bir kademe daha uzatılmasına olanak verilmektedir. Kürtaj işleminin kesinlikle konusunda uzman olan isimler tarafından yapılması gerekmektedir. aksi takdirde vajinanızda rahim yapınızda kalıcı hasarların meydana gelmesi söz konusu olabilir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

En Doğru Gebelik Testi

Sizler eğer bir şeylerden şüpheleniyor iseniz sizler için bir çok şekilde hamile olup olmadığınızı anlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir