Hamilelik Testleri Nasıl Çalışır?

Tüm gebelik testleri, insan koryonik gonadotropinin ( HCG, İnsan Koryonik Gonadotropin ) saptanması sayesinde gebe kalmanın meydana gelip gelmediğini belirler. Beta-HCG hormonu sadece kadın hamile ise tespit edilebilir, bu nedenle ” gebelik hormonu” da denir.

HCG döllenmiş yumurta ve daha sonra plasenta tarafından üretilir: embriyonun rahim içine implantasyonundan başlayarak döllenmeden yaklaşık 6-7 gün sonra mikroskobik miktarları tespit etmek mümkündür. Bununla birlikte, bunlar minimum miktarlar olduğundan, bu ilk aşamada bir testle izlenemez. Aslında, erken bir aşamada, HCG seviyeleri çok düşüktür, ancak gebeliğin ilk birkaç gününde hızla artar. Bu yüzden varlığını tespit etmek, hamile olup olmadığınızı belirlemenin pratik ve çok güvenli bir yoludur.

Hamilelik başladığı an, HCG hormonu kan dolaşımına girer ve daha sonra idrarda atılır. Bu nedenle hem evde idrar testi ile hem de laboratuvarda yapılan bir kan testi ile tespit edilebilir.

Normalde evde gebelik testleri üriner testlerdir. İşlevleri, birkaç dakika sonra okunabilen kimyasal bir reaksiyona dayanır: beta-HCG hormonunu tanıyan moleküllere sahip bir şerit içerirler.

Tavsiye, hamilelik testi adetin ilk gecikmesinden itibaren yapmaktır ve en iyi zaman, döllenme olup olmadığını, çünkü seviyesi, insan koryonik gonadotropin (embriyo tarafından üretilen hormon) olacak kadar yüksek de tespit edilebilir. Testi sabah uyandığınızda ve aç karnına yapmaya çalışın, çünkü günün bu zamanında HCG hormonu idrarda daha yoğunlaşır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; gebelik testini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu aşamada bazı kişilerin daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir