Hamilelik Testleri

 

Hamilelik testleri nasıl çalışır?

Hamilelik testleri hamile olup olmadığınızı öğrenmenin kolay ve doğru bir yoludur. Ucuzdur ve çoğu eczanede mevcuttur.

Hamilelik testleri ne kadar doğru?

Hamilelik testleri, doğru şekilde kullandığınızda süper doğrudur. Eczanede satılan hamilelik testi sonuçlarının doğruluk payı oldukça yüksektir.

Hamilelik testleri idrarınızı insan koryonik gonadotropin (HCG) adı verilen bir hormon için kontrol ederek çalışır. Vücudunuz bu hormonu sadece hamileyseniz salgılar. HCG, döllenmiş bir yumurta uterusunuzun astarına yapıştığında hamilelik başladığında serbest bırakılır. Hamilelik testi sonuçlarınız pozitifse, hamile olduğunuz anlamına gelir. Negatiflerse, hamile olmadığınız anlamına gelir. Hamilelik testleri, adetinizi geçtikten sonra yapıldığı zaman en doğrudur.

Hamilelik testi, süresi dolmuşsa veya doğru şekilde kullanmazsanız daha az doğru olacaktır. Bu nedenle, paketteki son kullanma tarihini daima kontrol edin ve hamilelik testinizle birlikte gelen talimatları dikkatlice okuyun. Adet döneminiz geçtikten sonra herhangi bir zamanda hamilelik testi yapabilirsiniz – o zaman en iyi şekilde çalışırlar. Adet döneminizi kaçırırsanız veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, en kısa zamanda bir hamilelik testi yapmak iyi bir fikirdir.

Hamile olduğunuzu ne kadar erken öğrenirseniz, seçeneklerinizi düşünmeye o kadar çabuk başlayabilir ve sağlıklı kalmak için ihtiyacınız olan her türlü bakımı alabilirsiniz. Birçok hamilelik testi, kaçırılan bir süreden birkaç gün önce çalıştıklarını, ancak sonuçların genellikle daha az doğru olduğunu söylüyor. Hamilelik testine ne zaman girileceğini ve ne kadar doğru olacağını öğrenmek için hamilelik testinizdeki etiketi okuyun. Bazen hamilelik testi, korunmasız cinsel ilişkiden 10 gün sonra idrarınızda hamilelik hormonları bulabilir. Ancak bu sonuçlar süper güvenilir değildir ve yanlış pozitif veya yanlış negatif test sonucu alabilirsiniz.

Adet dönemleriniz çok düzensizse veya bir nedenden ötürü hiç dönem görmüyorsanız, doğru sonuçlar için en iyi seçeneğiniz, cinsel ilişkiden 3 hafta sonra hamilelik testi yapmaktır. Eczanenizden hamilelik testi satın alabilirsiniz.  Bazen belirli sağlık merkezlerinde ücretsiz hamilelik testi alabilirsiniz. Ayrıca, hemşirenizden veya doktorunuzdan, toplum kliniğinizden veya yerel Planlı Ebeveynlik Sağlık Merkezinizden hamilelik testi alabilirsiniz . Çoğu sağlık merkezi, mağazalarda satın alabileceğiniz aynı idrar gebelik testlerini kullanır. Bazen hamileliği test etmek için kan testi kullanırlar, ancak bu genellikle sadece özel koşullar altında olur.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; gebelik testini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu aşamada bazı kişilerin daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir