Hızlı Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; gebelik testini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu aşamada bazı kişilerin daha uygun olması gerekçesi ile internetten satın almak istemesi de dikkat çekmektedir. İnternetten satın alımda bulunacak olan kişilerin kesinlikle güvenilir kaynakları kullandığından emin olmanız gerekmektedir. Bu aşamada testler arasındaki farklılıkları da bilmeniz gerekir. Bazı test kitlerinin erken dönemde olan gebeliği dahi anlayacak hassasiyette olduğu fark edilmektedir.

Hızlı Gebelik Testi Özellikleri Nelerdir?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; hızlı gebelik testi klasik gebelik testleri gibi idrar üzerinden yapılmaktadır. Bu idrar testi ile beraber kişilerin gebelik erken dönemlerinde olsa dahi öğrenmeleri mümkün kılınmıştır.

  • Adet gecikmenizin meydana geldiği henüz ilk günlerde dahi bu testi uygulayarak sonuç alma fırsatınız olacaktır.
  • Bu tür testlerin yanılma payı olabileceğini de unutmamak gerekmektedir. Yanılma payının olması durumunda kişilerin anında aynı testi tekrarlayarak bir derece daha güvenli bir sonuca ulaşmaları önerilmektedir.

Tabi ki net bir sonuç almak isteyen kişilerin doktoruna danışarak kan tahlili yapması gerektiği de vurgulanmalıdır. Bunun akabinde ilerleyen süreçlerde bebeğin kalp atışlarını duymanız da mümkün kılınacaktır.

Gebelik Ne Zaman Belli Olur?

Hızlı gebelik testi nasıl yapılır; bebeğin rahme yerleşmesinin sonrasında 15 gün içerisinde gebeliğin tespit edilmesi mümkün kılınmıştır. Kan tahlili üzerinden inceleme yapıldığı zaman ise bakılan hormonların haftalık ataklar ile yükselmesi gerekmektedir. Bu noktada yükselişe geçen hormonun adı Beta HCG olarak karşımıza çıkmaktadır. Gebelik testi ile alakalı olarak kişilerin daha net bilgi almaları için hamilelik süreci boyunca da iş birliği yapılacak olan kadın doğum uzmanı ile görüşmesi gerekmektedir. Doktor hasta ilişkisinin bu gebelik döneminde ne derece önemli olduğu ve stres faktörünü direkt olarak ortadan kaldırabileceği de eklenmelidir.

Ne Zamana Kadar Kürtaj Yapılır?

Hamileliğin ilk 10 haftası içerisinde kürtajın yapılmasına olanak verilmektedir. Bu aşamada bebeğin herhangi bir sağlık sorunu olduğunun anlaşılması durumunda 10 haftadan sonrasında da kürtaj yapılmasına karar verilebilmektedir. Bu aşamada yasal sürenin bebeğin sağlık durumlarına göre belirleneceği bilinmelidir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

En Doğru Gebelik Testi

Sizler eğer bir şeylerden şüpheleniyor iseniz sizler için bir çok şekilde hamile olup olmadığınızı anlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir