Kızlık Zar Yapısı

Kızlık zarı yapısı  mukoz membran kısmen vajina dış delik kapsayan, daha fazla veya daha az esnektir. Bu septum genellikle ilk cinsel ilişki sırasında penisin penetrasyonu ile parçalanır ; bu nedenle birçok kültür onu saflığın sembolü haline getirdi . Bununla birlikte, bütünlüğü, kadın bekaretinin güvenilir bir göstergesi değildir. çünkü kızlık zarı, örneğin bisikletten düşme veya sert bir cisim nedeniyle birçok başka nedenden dolayı kolayca bozulabilir.

blank

Kızlık zarı, en büyük morfolojik varyasyonlara sahip organlardan biridir. Örneğin, merkezi açıklık ( kızlık zarı deliği olarak adlandırılır ) yuvarlak veya yarım ay olabilir veya zarın birden fazla deliği olabilir. Klinik bakış açısından, en önemli husus, zarın vajinal kanalın dışarıya açıldığı deliği tamamen kapladığı imperforat kızlık zarıdır .

Kızlık zarı nedir

Kızlık zarı, esasen vulvo-vajinal deliği çevreleyen ve kapatan mukozanın katlanmasıyla oluşan ince ve elastik bir zardır . Anatomik terim olan “kızlık zarı” kökeni, membran anlamına gelen Yunanca “ilahi” kelimesinden türemiştir. Bununla birlikte, Yunan mitolojisinde , Hymen (veya Hymenaios) aynı zamanda eşlerin korunmasından ve evlilik ayininden sorumlu ilahi vasfın adıdır. Kızlık zarı, arka vajinal duvar ile giriş kapısı arasındaki geçitte bulunur. Anatomik bir bakış açısından, bu yapı, aşağıdaki yapıları da içeren dış genital organın bir parçasıdır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık zarı gözle görülür mü; kızlık zarının direkt olarak bakıldığı zaman vajina içerisinde görülmesi mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir