Kızlık Zarı Dikimi

İstenmeyen bir cinsel ilişki ya da vajinaya alınan bir darbe sonucu kızlığın bozulmasından sonra kadın tarafından eğer istenirse kızlık zarı dikimi gerçekleşir. Kadınların istenmedik ya da arzulamadıkları bir beraberlikten sonra pişmanlık duyması söz konusu olabilir. Bundan dolayı psikolojik tedavi gören hastalar doktorları tarafından kızlık zarı dikimi için jinekoloğa yönlendirilmektedir. Vajina estetiği ameliyatları arasında yer alan kızlık zarı dikiminin diğer bir adı da himenoplasti operasyonu olmaktadır.

blank

Vajinanın giriş kısmından 2 3 cm içeride olan kızlık zarı yaklaşık 2 mm kalınlığındadır. Kızlık zarı ilk cinsel ilişki de, yabancı bir cismin vajinaya sokulmasıyla ya da sivri sert bir yere düşme sonucu bozulur. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı çok basit bir jinekolojik muayene ile anlaşılabilir. Bu muayeneler kızlık zarı ile ilgili şüphe duyulan adli vaka durumlarında çok önemlidir. Aslında korkulacak bir durum yoktur. Oldukça kıza süren kızlık zarı muayenesinde vajinanın iç ve dış dudakları yana çekilerek zarın durumuna bakılır. Muayene sonucunda rapor hazırlanır.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi ile daha sonradan girilecek cinsel ilişkide ilk kez ilişkiye giriliyormuş gibi kanama meydana gelmesi sağlanır. Eğer dikim yaptırmış bir kadın daha sonradan bir jinekolog tarafından muayene edilirse geçirdiği operasyon anlaşılabilmektedir. Dünyanın her ülkesinde farklı amaçlarla yapılan bu operasyon vajina estetiği ameliyatlarından sayılmaktadır. En çok tercih edilen operasyon türleri ise uzun süreli dikim ve kısa süreli dikimdir. Uzun süreli dikimler hemen evliliği düşünmeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kısa süreli dikimler ise bir hafta içinde evlenecek ya da cinselliği yaşayacak olanlar için yapışır.  Bu iki yöntemde uygulanan teknikler birbirinden oldukça farklı olmaktadır. Eğer uzun süreli dikim istiyorsanız buna flep operasyonları, mikrocerrahi ile primer onarım ve vajina daraltma şeklinde olabilir.

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi nasıldır?

En çok tercih edilen uzun süreli kızlık zarı dikiminde tercih edilen yöntem ise felp yöntemidir. Bu yöntemde vajinanın alt duvarından alınan doku parçaları vajinanın yan duvarına dikilir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık zarı gözle görülür mü; kızlık zarının direkt olarak bakıldığı zaman vajina içerisinde görülmesi mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir