Kızlık Zarı Muayenesi

İnceleme sırasında bekaret zarının bozulduğunu anlamanın daha iyi olup olmadığını kısaca açıklayalım. Hastadan jinekolojik muayene için bir masaya uzanması istenir. Bu muayene için herhangi bir cihaz kullanmaya gerek yoktur ve aynı zamanda vajinaya tıbbi aletler yerleştirilmez. Toplumda bu muayenenin acı verici olduğuna dair yanlış bir inanç olabilir. Böylece, kızlık zarının nasıl anlaşılacağı fikri, kadınların farklı yöntemler aramasını sağlayabilir.

Kızlık zarı, doğum uzmanı-jinekologun muayene sırasında çıplak gözle görebileceği dokudur. Bazı kadınlarda, kızlık zarı dokusu içeride bulunabilir. Bu durumda, hastadan zorlanması istenir ve bu nedenle doktor membran adı verilen dokuyu incelemeye çalışır. İnceleme süreci yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve kızlık zarının nasıl anlaşılacağı sorusu da yanıtlanır.

Kızlık zarının sadece muayene sırasında ihlal edildiğini nasıl anlayacağımız üzerinde vurgulanması gereken bir unsur vardır. Tarama yapılabilmesi için 18 yaşın altındaki kadınların ebeveyni olmalıdır. 18 yaşından büyük kadınlar için muayene istemek yeterlidir. Bununla birlikte, bu muayeneye gelen hastalar ve muayene sonuçları hakkındaki bilgilerin elbette üçüncü taraflara iletilmediğini ve gizli olduğunu belirtmek gerekir. Bilgi, resmi kurumlar da dahil olmak üzere hiçbir kişiye veya kuruma aktarılmaz.

blank

Bekaret çıplak gözle görülebiliyor mu?

Kızlık zarı yırtıldığı şüphesi olan ve kızlık zarının nasıl anlaşılacağı sorusunun cevaplarını arayan faktörlerden biri, bu dokunun çıplak gözle görülebilir olup olmadığıdır. Kızlık zarı, bir kadın hastalığı ve bir doğum uzmanı tarafından muayene edildiğinde çıplak gözle görülebilir. Sadece bu dokuyu bir ayna ile görmeye ve yırtılmış olup olmadığını görmeye çalışmak boşuna çabaları aşmayacaktır.

Her şeyden önce, zarın bozulup bozulmaduğı nasıl anlayacağımız sorusunun cevabı, vajinanın içini ayna kullanarak görmeye çalışmak değildir. Kızlık zarı dokusunun ortasında menstrüel kan ve vajinal sıvıların aktığı bir açıklık vardır ve bu doku her kadında aynı değildir. Speküler destek ile vajinaya baktığınızda gördüğünüz herhangi bir dokunun hymen dokusu olduğunu ve yanılmış olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Aynı zamanda, yırtığınız kızlık zarı dokusu bütünlüğünü yırtabilir ve bu konuda yanılmış olabilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık zarı gözle görülür mü; kızlık zarının direkt olarak bakıldığı zaman vajina içerisinde görülmesi mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir