Kızlık zarı Nasıl Yapıdadır?

Vücudun bu küçük kısmı olan kızlık zarı hakkında çok fazla sorunuz olabilir. Bugün, kızlık zarı ile ilgili tüm sorularınızı açıklığa kavuşturacak kadar cevabımız olacak.

” Kızlık zarı ” Yunanlıdan etimolojik olarak ” zar ” veya basitçe ” hymen ” anlamına gelen bir kelimedir. Aslında kızlık zarı,  küçük bir doku flebi olan bir septum  mukoza zarından oluşur. İç kısımda vajinal olana benzer bir mukoza ile kaplıdır, daha dışta ise çok ince bir epidermis tabakasına sahiptir.

Bu nedenle, epitel dokusunun küçük veya az elastik bir katına çok benzer ve çok sayıda kan damarı ve sinir ucu ile bağlıdır. tam olarak bu özellik için çok hassas olabilir ve aynı şekilde küçük bir laserasyonun kaybolmasına neden olabilir birkaç damla kan ile farkına varabilirsiniz.

Kızlık zarı

Kızlık zarı, çok derin olmayan vajinal alım seviyesinde bulunur: aslında, vajinal kanalı ayırır – tabiri caizse, örneğin tamponları yerleştirdiğimiz gerçek boşluk vulvar girişinden , buradaki merkezi boşluk labia minora. Bu nedenle en dıştaki kısmı gözlemleyebiliriz.

Kızlık zarının şekli nasıldır?

Bu zarın özellikleri ve vücudumuzun her kısmı için kadından kadına değişir: hepimiz benzersiziz ve kızlık zarı da öyle! Farkı yaratabilecek ana yönlerden biri esnekliktir: cinsel ilişki sırasında bile küçük bir kısımda penetrasyonu zorlaştırabilen veya yırtılabilen daha dirençli hymes, diğerleri daha elastiktir, böylece cinsel ilişkiden sonra bile bozulmadan kalabilirler. Aksi takdirde, duyarlılık, cilt veya kan damarlarının zenginliği gibi, daha fazla veya daha az temsil edilebilen yönleri düşünebiliriz. Bu öncüllerle, birkaç tane olması şaşırtıcı değildir: aslında, daha yaygın olarak kızlık zarı halka şeklinde veya yarım aydır, sırasıyla merkezde bir delik bulunan düz bir membrana veya altta “sırt” oturan bir hilal gibi, en arka vajinal duvarda. Unutmayalım, vücudun diğer tüm kısımları gibi, kızlık zarı zamanla değişir, yaşlanır ve atrofiye eğilimlidir – bu nedenle ton, kıvam kaybeder ve yaşla birlikte yavaş yavaş azalır.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık Zarı Gözle Görülür Mü?

Kızlık zarı gözle görülür mü; kızlık zarının direkt olarak bakıldığı zaman vajina içerisinde görülmesi mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir